UADRR |
16918
single,single-post,postid-16918,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,qode-theme-ver-9.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.1,vc_responsive

Снимок экрана 2017-12-19 в 17.53.27

19 Дек

ПОДРОБИЦІ

Перший в Україні масштабний культурно-технологічний фестиваль «Dronevar» прийматиме Ужгород. На два дні – 2 та 3 вересня – обласний центр Закарпаття перетвориться на місто дронів. У відвідувачів буде змога не тільки стежити за перегонами на квадрокоптерах, а й ознайомитися з технічними можливостями безпілотних літальних апаратів та ґаджетів. А загалом захід має, передусім, естетичне завдання.

Євген ЗАБАРИЛО, голова ГО «Культурна платформа Закарпаття»

Окрім фіксації того, що відбудеться, хто приїде і що це таке, є ще внутрішній процес, естетика його. Ґаджети людей тягнуть грою, ними можна бавитися, тому у «Dronevar» є такий меседж: бався, мандруй, живи! Частина мистецька, яка іде до промо Закарпаття, говорить про те, що дрони – це лише небесні літаючі апарати. І піраміди хтось будував, зараз говоримо, що і замок колись хтось побудував. Легенда в тому, що дрони тут існували, тому місто дронів.

До Ужгорода на «Dronevar» з’їдуться топові пілоти України, аби взяти участь у перегонах на квадрокоптерах. Показові виступи влаштують понад 40 учасників з України та з-за кордону. Приїде до обласного центру Закарпаття і світова зірка дрон-рейсингу Чед Новак із Австралії. Основною локацією для перегонів обрали територію біля Ужгородського замку. Там і облаштують основну дистанцію. Вхід буде вільним.

Ілля ДАШИВЕЦЬ, директор спортивного і технічного напрямків «Української асоціації дрон перегонів»

Буде відбуватися з 10 години ранку і до самого вечору. Найбільш масове плануємо на неділю, другу половину дня. Там будуть усі топ-пілоти, які змагатимуться між собою. Як у автомобільних перегонах, є трек, обладнаний у захисному рві Замку, хто перший прийде до фінішу, той і переміг. Літають не усі одночасно, а по чотири пілоти. Є зіткнення і є креші, вони можуть розбиватися, врізатися одне в одного, це буде видовищно, цікаво.

Основна мета заходу — привабити ще більшу кількість туристів у нашу область і довести: Закарпаття гідне того, щоб з ним познайомилися у різних куточках Землі. Під час заходу відбуватимуться стріми: в Інтернеті наживо подію побачать тисячі користувачів усього світу.